Podlahy

Výhody podlahového topení

Lidé si chtějí během zimního období užívat tepla, což s sebou přináší zvýšené náklady na dostatečné vytápění objektu. Každý hledá úspory kde se dá – například v ekonomičtějším způsobu zateplení domácností.

podlahové vytápění

Efektivní topení pod podlahou

Představte si ten pocit chození po domě, kde se nemusíte stresovat neustálým hledáním přezůvek s kožíškem, abyste neprochladli. Podlahové topení patří k moderním řešení vytápění. Díky tomuto systému vejdete do chodby a během přezouvání nestojíte na studeném podkladu. Navíc, když dorazíte domů z deště či zasněžené krajiny, voda z bot rychle oschne, stačí je pouze položit. Dále jde o ideální způsob vytápění do koupelen, kuchyní, obývacích pokojů a dětských pokojíčků. Instalace podlahového topení oceníte také v ložnicích, kde, ve spojení s vhodným regulátorem, přizpůsobíte noční teplotu podmínkám pro klidný spánek. A to ještě není vše! Nikde nevyčnívají žádné radiátory, neubírají potřebné místo v prostoru a ani nefungují jako lapače prachu v teplejší sezóně. V otázkách úspor se hovoří až o čtvrtinovém snížení nákladů v porovnání s radiátory. Spotřeba elektrické energie vyjde o 25 % méně, když se používá společně s tepelným čerpadlem.

Příjemně sálavá pohoda

Ohromí vás i další přednosti – dlouhá životnost, nízká prašnost a zvýšení tržní hodnoty nemovitosti. Obáváte se nepříjemných pocitů srovnatelných s chozením po horkých kamenech?

Zapomeňte na to! Chodí se po příjemně vlažné podlaze. Postačí zatopit na nižší výkon, především, když došlo k zateplení domu. Ani s množstvím prachu si nedělejte starosti, půjde o stále stejnou porci. Ovšem v tomto případě ho nebudete dýchat, udrží se u podlahy, kde se ho zbavíte běžným úklidem.

Jakmile bude nainstalováno, přijde na řadu pokládání plovoucí podlahy, nejlépe pomocí odborné firmy. Zde je potřeba přizpůsobit výběr materiálu a topných fólií vhodnému typu na pokrytí vytápění v podlaze.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *