Podlahy

Jak správně vybrat podlahovou krytinu

Nechali jste si postavit dům a čekají vás dokončovací práce? Zamýšleli jste se už nad tím, jaké podlahové krytiny zvolíte? Trh je v současné době doslova přesycen nabídkou podlahových krytin nejrůznějších typů, dekorů a také cen. Záleží jen na vás, kolik jste ochotni do nové podlahy investovat. Ale věřte tomu, že právě investice do podlahy se vám vyplatí.

Podlaha je totiž základem každého domu. Výrazně se podílí na prvním dojmu, který vaše návštěvy z bytu budou mít. Při výběru podlahy berte ohled na vytíženost jednotlivých prostor. Jiné požadavky na podlahy budete mít v ložnici a jiné v kuchyni. Pokud si nejste jistí, jakou podlahu zvolit, obraťte se na odborníky. Velmi rádi vám s výběrem podlahy poradí ve firmě Podlahy – MEISTER s.r.o. O nabízených produktech si můžete vytvořit představu na jejich stránkách www.meister-podlahy.cz.

V zásadě však platí, že nezatěžovanější prostory budou vyžadovat nejodolnější podlahy. Proto například do chodeb, hal nebo kuchyní vybírejte přírodní linoleum. Mezi jeho hlavní výhody patří snadná údržba, dlouhá životnost a odolnost proti mechanickému poškození, ke kterému zejména v kuchyni může dojít velmi lehce. Navíc přírodní linoleum je 100% přírodním produktem a nenarušuje životní prostředí. Díky svým antistatickým schopnostem je vhodné také pro alergiky a astmatiky, navíc je i antibakteriální, takže jej v klidu můžete použít i pokud máte malé děti.

Pokud vám přijde linoleum málo moderní, pak máte zřejmě v paměti původní linolea, která jste před několika lety našli v každém bytě. Dnes už je však na trhu velké množství dekorů a v některých případech se jedná opravdu o zajímavé prvky, které umí hezky zútulnit bytový prostor. Linoleum to už není jen nudná šeď, vyberte si jednobarevné linoleum nebo si zvolte kombinaci barevných čtverců. Chcete-li mít ve vašem bytě moderní prvek, s nízkými pořizovacími náklady, jednoduchou pokládkou a snadnou údržbou pak neváhejte a pořiďte si linoleum.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *