Nezařazené

Jak se starat o hlodavce, aby vám neohlodali nábytek

Život se zvířátky s sebou nese spoustu radostí, ale také starostí. Zvířata mají specifické nároky na život. Chcete je mít doma? Potom nezapomeňte na přípravu co nejideálnějších podmínek k jejich přežití. Psi, kočky a hlodavci patří k nejoblíbenějším společníkům člověka.

Útulný domov pro mazlíky

Chytili jste správný dech na chov? Nadšení nestačí! Fajn zvířátka umí získat srdce svou roztomilostí. Předvádí se jako klauni, rozveselí, nechají zapomenout na všední starosti, ale na oplátku něco potřebují. Vezměte si takového křečka. Jde o mrštného druha se sklonem utíkat a vymýšlet různé skopičiny. Neupřete mu rychlé nožky, schovávání potravy v lícních váčcích a čilost během noci. Klec pro hlodavce tvoří základ, ale nestačí. V potřebné výbavě nesmí chybět bednička a potřebný materiál k přípravě hnízda. Konkrétně jde o bílý papír, hadry z bavlny, lepenku a seno. Dále uvítají cvičební kolo, hobliny, napájecí láhev, misky na jídlo a malou větvičku z nejedovatého dřeva pro trénování hryzání. Zaměřte se na pravidelné uklízení klece, protože čistý domov se pojí s křečkovým zdravím. Generální úklid se doporučuje jednou za týden.

klec pro hlodavce

Krmení má své zásady

U hlodavců se soustřeďte na obstarání různých druhů semínek a oříšků. Doporučují se také vyvážené směsi, kde nechybí takřka všechny potřebné potravinové složky. Vodu a vitamíny načerpají ze syrové zeleniny a ovoce. Bez obav křečkům podávejte třeba okurky, kukuřici, celer, petržel, cuketu, květák, tuřín, mrkev, červenou řepu atd. Naopak zapomeňte na nadýmavou kapustu, cibuli a pórek. Fajnzvířátka.cz nabízí i pochoutky ve formě ovocných klasů pro zavěšení uvnitř klecí. Z ovocných druhů zkuste kousky tvrdých hrušek, banány, hroznové víno, jahody a maliny. Vyvarujte se kyselému ovoci a citrusům. Plody vybírejte pouze nepostříkané pesticidy. Před podáváním je omyjte vlažnou vodou a osušte.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *